Jak si užívám života v 6 bodech

16. května 2018 v 12:35 | Kristýna |  Život s porfyrií
Zdravím ^^.

Dnešní článek bude takový trochu k zamyšlení a pozastavení se nad tím, jak si užívám života a co mě momentálně baví a naplňuje.

1. Čtení - ke čtení jsem nikdy daleko neměla, ale můj vztah k tomuto koníčku se hodně prohloubil až v poslední době. Ráda si v knížkách zakládám zajimavé pasáže a potom se k nim vracím. Navíc mě baví ten pocit, kdy mě knížka vtáhne do děje a ne a ne se odtrhnout. Knížky jsou láska!

2. Kosmetika - hodně dlouho pro mě v dekorativní kosmetice existovala jen řasenka a korektor, nic jiného jsem nepotřebovala. V posledí době si ale kosmetiku vyloženě užívám. Baví mě sledovat značky, novinky, trendy. Zkoušet novou kosmetiku, testovat co mi vyhovuje nejvíce, zkoušet experimentovat. Dokonce se stává dost často, že se na kosmetiku jen tak dívám a užívám si to, jak vypadá, jak je krásná. Kosmetika je láska!

3. Dopřej si, po čem tvoje srdce touží - když jsem se zpětně ohlédla, uvědomila jsem si, že jsem se celý život držela dost zkrátka. A hodně věcí jsem si nedopřála, i když jsem mohla. Takže jsem si řekla, že je na čase více si užívat. Dopřát si dobré a hezké věci, nešetřit na sobě a neodepírat si věci. Samozřejmě v rámci možností, nejsem milionář (škoda, no :D). Protože ono není na co čekat, v mojem případě už vůbec ne. Můj přístup jsem tedy změnila na: "Něco se ti líbí a moc si to přeješ? kup si to, našetři si na to, dopřej si to. Když si to nekoupíš, budeš toho později litovat." Protože jak se říká - peníze budou, ale my nebudem.. Dopřát si je láska!


4. Jóga - když mám zrovna lepší dny a světlejší chvilky, věnuji se józe. Je to jediný sport, který posledního půl roku provozuji. Sice hodně nepravidelně a hodně uvolněným tempem a stylem, ale i to se počítá. Pomůže mi to vyčistit mysl a protáhnout zkrácené svaly, nic víc od jógy nečekám ^^. Ale jsem fakt šťastná, že jsem této aktivitě přišla na chuť a nedělám to jen proto, abych "něco dělala". Snažím se nahlédnout pod pokličku i duchovní stránce jógy. Jóga je láska!

5. Meditace - tento bod trochu souvisí s bodem předchozím. Někdy se k takové menší meditaci uchýlím těsně po docvičení jógy, kdy je tělo úplně uvolněné, protažené a svěží. Snažím se vypnout mozek, na nic nemyslet a uvědomovat si jen pocit toho, že žiju a dýchám. Někdy meditaci provádím těsně před tím než jdu spát a to jen tak, že zavřu oči a snažím se na nic nemyslet, abych šla spát s čistou hlavou. Poslední dobou jsem si oblíbila takhle vypínat mozek i venku, kdy si lehnu na deku a dívám se na modrou oblohu. A vše je jen mezi mýma očima a modrým nebem, v hlavě je prázdno. Meditace je láska!

6. Blogování - no a nemohla jsem vynechat ani svou tvourbu tady na blogu. Někdy mi fakt pomůže se z toho jen vypsat. Je to můj prostor, kam si můžu tvořit a vkládat co chci. Nic mě tady neomezuje. Navíc tento blog má velké a důležité poslání - šířit povědomí o porfyrii a obecně o životě s chronickým onemocněním. Ukázat ostatním, že vážně nemocný člověk může vypadat naprosto zdravě. A taky ukázat to, že bojovat má cenu! Jo a blogování je láska!

Kristýna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zlozana Zlozana | E-mail | Web | 16. května 2018 v 12:56 | Reagovat

To je super! Taky ráda čtu, ráda si dopřávám a užívám života. Občas mám takové slabší chvilky, kdy mám dost blbou náladu a nechce se mi nic, ale jsem ráda, že pak vždycky přijde to lepší období, kdy zase miluju život:)

2 Jezinky Jezinky | 21. května 2018 v 13:12 | Reagovat

Krásný článek. Když se nabízí příležitost,je třeba ji využít,druhá šance může přijít až bůh ví, kdy...Nemá cenu se pořád držet zpátky..Hodně malých radostí do života přeji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama